Aboncourt-sur-Seille

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aboncourt-sur-Seille
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Aboncourt-sur-Seille is located in Franca
Aboncourt-sur-Seille
Aboncourt-sur-Seille
48°49′02″V 6°20′25″L / 48.8172°V 6.3403°L / 48.8172; 6.3403Koordinatat: 48°49′02″V 6°20′25″L / 48.8172°V 6.3403°L / 48.8172; 6.3403
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Moselle
Qarku Arrondissement Château-Salins
Kantoni Château-Salins
Ndërbashkësia Saulnois
Kryetari Fabrice Bagnon
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.63 km2
Lartësia 312 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 57002


Aboncourt-sur-Seille është një komunëFrancë. Aboncourt-sur-Seille bën pjesë në departamentin Mosellerajonit Grand Est. Komuna ka një popullsi prej 74 banorë dhe sipërfaqe prej 3.63 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]