Abos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Abos
Komunë
noform
Pamje nga Abos
Stema_figura
Vendndodhja
Abos is located in Franca
Abos
Abos
43°21′32″V 0°33′43″P / 43.3589°V 0.5619°P / 43.3589; -0.5619Koordinatat: 43°21′32″V 0°33′43″P / 43.3589°V 0.5619°P / 43.3589; -0.5619
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Oloron-Sainte-Marie
Kantoni Monein
Ndërbashkësia Lacq-Orthez
Kryetari Jean-Pierre Cazalère
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.45 km2
Lartësia 123 m (m.n.d.)
Popullsia 487 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64360
INSEE 64005


Abos është një komunëFrancë. Abos bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 487 banorë dhe sipërfaqe prej 8.45 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]