Abreschviller

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Abreschviller
Komunë
noform
Pamje nga Abreschviller
Stema_figura
Vendndodhja
Abreschviller is located in Franca
Abreschviller
Abreschviller
48°38′16″V 7°05′51″L / 48.6378°V 7.0975°L / 48.6378; 7.0975Koordinatat: 48°38′16″V 7°05′51″L / 48.6378°V 7.0975°L / 48.6378; 7.0975
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Moselle
Qarku Arrondissement Sarrebourg
Kantoni Lorquin
Ndërbashkësia Deux Sarres
Kryetari Emmanuel Riehl
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 41.29 km2
Lartësia 350 m (m.n.d.)
Popullsia 1510 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 57560
INSEE 57003


Abreschviller është një komunëFrancë. Abreschviller bën pjesë në departamentin Mosellerajonit Grand Est. Komuna ka një popullsi prej 1510 banorë dhe sipërfaqe prej 41.29 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]