Achain

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Achain
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Achain is located in Franca
Achain
Achain
48°54′52″V 6°35′34″L / 48.9144°V 6.5928°L / 48.9144; 6.5928Koordinatat: 48°54′52″V 6°35′34″L / 48.9144°V 6.5928°L / 48.9144; 6.5928
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle
Qarku Arrondissement Château-Salins
Kantoni Château-Salins
Ndërbashkësia Saulnois
Kryetari Claude Gonceau
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.79 km2
Popullsia 87 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 57340
INSEE 57004


Achain është një komunëFrancë. Achain bën pjesë në departamentin Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 87 banorë dhe sipërfaqe prej 4.79 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Achain – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale