Acheux-en-Amiénois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Acheux-en-Amiénois
Komunë
Vendndodhja
Acheux-en-Amiénois is located in Franca
Acheux-en-Amiénois
Acheux-en-Amiénois
50°04′27″V 2°32′01″L / 50.0742°V 2.5336°L / 50.0742; 2.5336Koordinatat: 50°04′27″V 2°32′01″L / 50.0742°V 2.5336°L / 50.0742; 2.5336
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Amiens
Kantoni Acheux-en-Amiénois
Ndërbashkësia Pays du Coquelicot
Kryetari Jean-Paul Devauchelle
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.07 km2
Lartësia 154 m (m.n.d.)
Popullsia 569 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80560
INSEE 80003


Acheux-en-Amiénois është një komunëFrancë. Acheux-en-Amiénois bën pjesë në departamentin Sommerajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 569 banorë dhe sipërfaqe prej 7.07 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]