Acheux-en-Vimeu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Acheux-en-Vimeu
Komunë
Vendndodhja
Acheux-en-Vimeu is located in Franca
Acheux-en-Vimeu
Acheux-en-Vimeu
50°03′58″V 1°40′41″L / 50.0661°V 1.6781°L / 50.0661; 1.6781Koordinatat: 50°03′58″V 1°40′41″L / 50.0661°V 1.6781°L / 50.0661; 1.6781
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Abbeville
Kantoni Moyenneville
Ndërbashkësia Vimeu Vert
Kryetari Déric Hollier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.33 km2
Lartësia 92 m (m.n.d.)
Popullsia 501 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80210
INSEE 80004


Acheux-en-Vimeu është një komunëFrancë. Acheux-en-Vimeu bën pjesë në departamentin Sommerajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 501 banorë dhe sipërfaqe prej 12.33 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]