Achtkarspelen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Achtkarspelen (kthjellim).


Achtkarspelen
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Achtkarspelen.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Friesland – stema Friesland
Kryeqëndra Buitenpost
Statistika dhe Territori
Koordinatat 53°13′00″V 6°07′59″L / 53.21667°V 6.133°L / 53.21667; 6.133 (Achtkarspelen)Koordinatat: 53°13′00″V 6°07′59″L / 53.21667°V 6.133°L / 53.21667; 6.133 (Achtkarspelen)
Sipërfaqja 103,99 km2
Popullsia 28.091 banorë 2010
Dendësia 270,13 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0511, 0512
Kodi Postar 9231 - 9873
Kodi statistikor 0059
Buitenpost is located in Hollandë
Buitenpost
Buitenpost
Achtkarspelen – harta_foto
www.achtkarspelen.nl

Achtkarspelen është një qytet dhe komunë në provincën FrieslandHolandë me sipërfaqe 103.99 km² dhe popullsi 28091 banorë[1]. Buitenpost është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Friesland