Achy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Achy
Komunë
Vendndodhja
Achy is located in Franca
Achy
Achy
49°33′25″V 1°58′48″L / 49.5569°V 1.98°L / 49.5569; 1.98Koordinatat: 49°33′25″V 1°58′48″L / 49.5569°V 1.98°L / 49.5569; 1.98
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Qarku Arrondissement Beauvais
Kantoni Marseille-en-Beauvaisis
Ndërbashkësia Picardie Verte
Kryetari Sylviane Decherf
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.7 km2
Popullsia 334 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 60690
INSEE 60004


Achy është një komunëFrancë. Achy bën pjesë në departamentin Oiserajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 334 banorë dhe sipërfaqe prej 12.7 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]