Acoua

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Acoua
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Acoua is located in Franca
Acoua
Acoua
12°43′21″J 45°03′23″L / 12.7225°J 45.0564°L / -12.7225; 45.0564Koordinatat: 12°43′21″J 45°03′23″L / 12.7225°J 45.0564°L / -12.7225; 45.0564
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Mayotte
Departamenti Mayotte
Kantoni Acoua
Ndërbashkësia Nord de Mayotte
Kryetari Ahmed Darouechi
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.62 km2
Popullsia 4714 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 97630
INSEE 98501


Acoua është një komunëFrancë. Acoua bën pjesë në departamentin Mayotterajonit Mayotte. Komuna ka një popullsi prej 4714 banorë dhe sipërfaqe prej 12.62 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Acoua – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale