Adé

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Adé
Komunë
noform
Pamje nga Adé
Stema_figura
Vendndodhja
Adé is located in Franca
Adé
Adé
43°08′05″V 0°01′34″P / 43.1347°V 0.0261°P / 43.1347; -0.0261Koordinatat: 43°08′05″V 0°01′34″P / 43.1347°V 0.0261°P / 43.1347; -0.0261
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Hautes-Pyrénées
Qarku Arrondissement Argelès-Gazost
Kantoni Lourdes-Ouest
Ndërbashkësia Pays de Lourdes
Kryetari Robert Bergero
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.24 km2
Lartësia 428 m (m.n.d.)
Popullsia 744 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 65100
INSEE 65002


Adé është një komunëFrancë. Adé bën pjesë në departamentin Hautes-Pyrénéesrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 744 banorë dhe sipërfaqe prej 7.24 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]