Adaincourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Adaincourt
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Adaincourt is located in Franca
Adaincourt
Adaincourt
49°00′21″V 6°26′12″L / 49.0058°V 6.4367°L / 49.0058; 6.4367Koordinatat: 49°00′21″V 6°26′12″L / 49.0058°V 6.4367°L / 49.0058; 6.4367
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle
Qarku Arrondissement Boulay-Moselle
Kantoni Faulquemont
Ndërbashkësia District urbain de Faulquemont
Kryetari Yann Rochefeuille
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.42 km2
Lartësia 160 m (m.n.d.)
Popullsia 117 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 57580
INSEE 57007


Adaincourt është një komunëFrancë. Adaincourt bën pjesë në departamentin Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 117 banorë dhe sipërfaqe prej 3.42 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]