Adamari Lopez

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Adamari López Torres është një aktore telenovelash, lindur me 8 maj 1971 në Humacao, Porto Riko.

Që kur ishte 8 vjeçe u shfaq në telenovelën "Maria Eugenia" ku ju dha një pjesë e mirë.

Ka marr pjesë në filma si Linda Sara (1994), "La Guagua Airea", "Heroes de Otra Patria", "Paradise Lost" (1999). Ka luajtur në Porto Riko, por edhe në Meksiko, duke bashkëpunuar me Televisa nga 1998. Në prill 2005 diagnostikohet me kancer në gji, por shërohet. Është martuar në 3 qershor 2006 me këngëtarin Luis Fonsi, dhe dilnin bashkë që në vitin 2004. Është e gjatë 1,47 m.

Filmografía[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]