Adervielle-Pouchergues

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Adervielle-Pouchergues
VendiFranca
RajoniOccitania
DepartamentiHautes-Pyrénées
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar

Adervielle-Pouchergues është një komunëFrancë. Adervielle-Pouchergues bën pjesë në departamentin Hautes-Pyrénéesrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 104 banorë dhe sipërfaqe prej 9.14 km².

Popullsia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia në vite
VitiPop.±%
196274—    
196888+18.9%
197593+5.7%
198271−23.7%
199087+22.5%
199980−8.0%
2006100+25.0%
2009104+4.0%

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]