Adon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Adon
Komunë
noform
Pamje nga Adon
Stema_figura
Vendndodhja
Adon is located in Franca
Adon
Adon
47°45′50″V 2°47′47″L / 47.7639°V 2.7964°L / 47.7639; 2.7964Koordinatat: 47°45′50″V 2°47′47″L / 47.7639°V 2.7964°L / 47.7639; 2.7964
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre-Val-de-Loire
Departamenti Loiret
Qarku Arrondissement Montargis
Kantoni Briare
Ndërbashkësia Berry Loire Puisaye
Kryetari Guy Separi
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.65 km2
Popullsia 173 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 45230
INSEE 45001


Adon është një komunëFrancë. Adon bën pjesë në departamentin Loiretrajonit Centre-Val-de-Loire. Komuna ka një popullsi prej 173 banorë dhe sipërfaqe prej 24.65 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]