Afa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Afa
Komunë
noform
Pamje nga Afa
Vendndodhja
Afa is located in Franca
Afa
Afa
41°59′05″V 8°47′47″L / 41.9847°V 8.7964°L / 41.9847; 8.7964Koordinatat: 41°59′05″V 8°47′47″L / 41.9847°V 8.7964°L / 41.9847; 8.7964
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Corsica
Departamenti Corse-du-Sud
Qarku Arrondissement Ajaccio
Kantoni Ajaccio
Ndërbashkësia Pays Ajaccien
Kryetari Ange Pascal Miniconi
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.84 km2
Lartësia 110 m (m.n.d.)
Popullsia 2780 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 20167
INSEE 2A001


Afa është një komunëFrancë. Afa bën pjesë në departamentin Corse-du-Sudrajonit Corsica. Komuna ka një popullsi prej 2780 banorë dhe sipërfaqe prej 11.84 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Afa – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale