Affléville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Affléville
Komunë
noform
Pamje nga Affléville
Stema_figura
Vendndodhja
Affléville is located in Franca
Affléville
Affléville
49°16′14″V 5°45′51″L / 49.2706°V 5.7642°L / 49.2706; 5.7642Koordinatat: 49°16′14″V 5°45′51″L / 49.2706°V 5.7642°L / 49.2706; 5.7642
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meurthe-et-Moselle
Qarku Arrondissement Briey
Kantoni Conflans-en-Jarnisy
Ndërbashkësia Jarnisy
Kryetari Patrick Martin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.42 km2
Lartësia 254 m (m.n.d.)
Popullsia 201 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 54 800
INSEE 54 004


Affléville është një komunëFrancë. Affléville bën pjesë në departamentin Meurthe-et-Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 201 banorë dhe sipërfaqe prej 9.42 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]