Affracourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Affracourt
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Affracourt is located in Franca
Affracourt
Affracourt
48°27′44″V 6°10′15″L / 48.4622°V 6.1708°L / 48.4622; 6.1708Koordinatat: 48°27′44″V 6°10′15″L / 48.4622°V 6.1708°L / 48.4622; 6.1708
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meurthe-et-Moselle
Qarku Arrondissement Nancy
Kantoni Haroué
Ndërbashkësia Saintois
Kryetari Bernard Vuillaume
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.56 km2
Lartësia 258 m (m.n.d.)
Popullsia 107 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 54 740
INSEE 54 005


Affracourt është një komunëFrancë. Affracourt bën pjesë në departamentin Meurthe-et-Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 107 banorë dhe sipërfaqe prej 5.56 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]