Agenville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Agenville
Komunë
Vendndodhja
Agenville is located in Franca
Agenville
Agenville
50°09′59″V 2°06′13″L / 50.1664°V 2.1036°L / 50.1664; 2.1036Koordinatat: 50°09′59″V 2°06′13″L / 50.1664°V 2.1036°L / 50.1664; 2.1036
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Amiens
Kantoni Bernaville
Ndërbashkësia Bernavillois
Kryetari Dany Petit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.3 km2
Lartësia 140 m (m.n.d.)
Popullsia 106 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80370
INSEE 80005


Agenville është një komunëFrancë. Agenville bën pjesë në departamentin Sommerajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 106 banorë dhe sipërfaqe prej 3.3 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]