Jump to content

Agim Shaqiri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Agim Shaqiri (maqedonisht: Агим Шаќири; i lindur më 13.10.1980, në Strugë) është një politikan shqiptar nga Maqedonia e Veriut. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Agim Shaqiri kandidoj si pjesë e BDI-së dhe u zgjodh deputet i legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Agim Shaqiri". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut. Marrë më 23 qershor 2017.