Agim Shehu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Agim Shehu
Fotoporteti
Emri Agim
Mbiemri Shehu
Lindur më 1934
Lindur në Pogradec
Kombësia shqiptare
Shtetësia shqiptare
Profesioni shkrimtar

Agim Shehu lindi më 1934, Pogradeci - shkrimtar, studiues i gjuhës dhe letërsis , shqiptar nga Shqipëria.

Lindi në ProgonatiKurveleshit më 1934.Studioi Gjuhë dhe Letërsi në Universitetin e Tiranës.

Tituj të veprave[redakto | redakto tekstin burimor]

Burimi i të dhënave[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ a b c d e f g Gjovalin shkurtaj dhe Enver Hysa : Gjuha Shqipe për të huajt dhe shqiptarët jashtë atdheut

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]