Agincourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Agincourt
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Agincourt is located in Franca
Agincourt
Agincourt
48°44′01″V 6°14′17″L / 48.7336°V 6.2381°L / 48.7336; 6.2381Koordinatat: 48°44′01″V 6°14′17″L / 48.7336°V 6.2381°L / 48.7336; 6.2381
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meurthe-et-Moselle
Qarku Arrondissement Nancy
Kantoni Malzéville
Ndërbashkësia Grand Couronné
Kryetari Denis Lapointe
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.17 km2
Lartësia 225 m (m.n.d.)
Popullsia 420 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 54770
INSEE 54006


Agincourt është një komunëFrancë. Agincourt bën pjesë në departamentin Meurthe-et-Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 420 banorë dhe sipërfaqe prej 4.17 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]