Agnos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Agnos
Komunë
noform
Pamje nga Agnos
Vendndodhja
Agnos is located in Franca
Agnos
Agnos
43°09′50″V 0°37′05″P / 43.164°V 0.618°P / 43.164; -0.618Koordinatat: 43°09′50″V 0°37′05″P / 43.164°V 0.618°P / 43.164; -0.618
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Oloron-Sainte-Marie
Kantoni Oloron-Sainte-Marie-Ouest
Ndërbashkësia Piémont Oloronais
Kryetari André Bernos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.18 km2
Lartësia 250 m (m.n.d.)
Popullsia 880 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64400
INSEE 64007


Agnos është një komunëFrancë. Agnos bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 880 banorë dhe sipërfaqe prej 9.18 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Agnos – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale