Agos-Vidalos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Agos-Vidalos
Komunë
noform
Pamje nga Agos-Vidalos
Stema_figura
Vendndodhja
Agos-Vidalos is located in Franca
Agos-Vidalos
Agos-Vidalos
43°02′16″V 0°04′14″P / 43.0378°V 0.0706°P / 43.0378; -0.0706Koordinatat: 43°02′16″V 0°04′14″P / 43.0378°V 0.0706°P / 43.0378; -0.0706
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Hautes-Pyrénées
Qarku Arrondissement Argelès-Gazost
Kantoni Argelès-Gazost
Ndërbashkësia Vallée d'Argelès-Gazost
Kryetari Jean-louis Gerbeau
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.11 km2
Lartësia 415 m (m.n.d.)
Popullsia 380 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 65400
INSEE 65004


Agos-Vidalos është një komunëFrancë. Agos-Vidalos bën pjesë në departamentin Hautes-Pyrénéesrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 380 banorë dhe sipërfaqe prej 6.11 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]