Agron Dalipaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Agron Dalipaj gjuhëtar shqiptar, lindi në Këlcyrë në vitin 1963. Ai studioi financë dhe gjithashtu ishte kryetar i Dhomës së Tregtisë në Përmet. Dalipaj disa vite jetoi në Athinë, Greqi, ku hapi librarinë "Iliria" me libra të ndryshëm në gjuhën shqipe. Në vitin 2009 u kthye në Shqipëri dhe jeton në Pogradec. Ai ka botuar librin Gjuha Kozmike.


Botime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]