Aguilar de Segarra

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aguilar de Segarra
Komunë
noform
Church of Sant Andreu d'Aguilar
Vendndodhja
Aguilar de Segarra is located in Spanjë
Aguilar de Segarra
Aguilar de Segarra

Koordinatat: 41°44′27″V 1°33′55″L / 41.74083°V 1.56528°L / 41.74083; 1.56528

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Bages
Kryetari i Bashkisë Valentí Riera i Vilaplana
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 43.3 km2
Lartësia 480 m (m.n.d.)
Popullsia 251[1] banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Aguilanenc, aguilanenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 44′ 27″ Veri

1° 33′ 55″ Lindje


Aguilar de Segarra është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Bages, të provincës Barcelona, në Komunitetin Katalonia. Aguilar de Segarra ka 252 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 42.32 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]