Ahaxe-Alciette-Bascassan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ahaxe-Alciette-Bascassan
Komunë
noform
Pamje nga Ahaxe-Alciette-Bascassan
Vendndodhja
Ahaxe-Alciette-Bascassan is located in Franca
Ahaxe-Alciette-Bascassan
Ahaxe-Alciette-Bascassan
43°09′04″V 1°09′50″P / 43.151°V 1.164°P / 43.151; -1.164Koordinatat: 43°09′04″V 1°09′50″P / 43.151°V 1.164°P / 43.151; -1.164
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Bayonne
Kantoni Saint-Jean-Pied-de-Port
Ndërbashkësia Garazi-Baïgorri
Kryetari Jean-Paul Bidart
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.64 km2
Lartësia 265 m (m.n.d.)
Popullsia 291 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64220
INSEE 64008


Ahaxe-Alciette-Bascassan është një komunëFrancë. Ahaxe-Alciette-Bascassan bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 291 banorë dhe sipërfaqe prej 14.64 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]