Ahetze

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ahetze
Komunë
noform
Pamje nga Ahetze
Stema_figura
Vendndodhja
Ahetze is located in Franca
Ahetze
Ahetze
43°24′24″V 1°34′12″P / 43.4067°V 1.57°P / 43.4067; -1.57Koordinatat: 43°24′24″V 1°34′12″P / 43.4067°V 1.57°P / 43.4067; -1.57
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Bayonne
Kantoni Ustaritz
Ndërbashkësia Sud Pays Basque
Kryetari Philippe Élissalde
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11 km2
Lartësia 25 m (m.n.d.)
Popullsia 1,697 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64210
INSEE 64009


Ahetze është një komunëFrancë. Ahetze bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 1,697 banorë dhe sipërfaqe prej 11 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Ahetze – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale