Ahmed Awad

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ahmed Awad
Ahmed Awad, 2013-04-14a.JPG
Të dhënat personale
Emri i plotëAhmed Awad Mohammad
Data e lindjes1 qershor 1992
Gjatësia1,81 m (5 ft 11+12 in)
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualFlag of Sweden.svg Dalkurd FF
Numri10
Karriera në rini
Flag of Sweden.svg IK Brage
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2011–2012Flag of Sweden.svg Dalkurd FF39(11)
2013Flag of Sweden.svg IFK Värnamo22(0)
2014–Flag of Sweden.svg Dalkurd FF91(29)
Ekipi kombëtar
2016–Flag of Palestine.svg Palestina2(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Ahmed Awad (lindi më 1 qershor 1992) është futbollistë palestinezë i cili luan për klubin Dalkurd FF.

Në sezonin 2012-13, ai ka luajtur për klubin Dalkurd FF në divizionin 1. Në vitin 2013, ai u transferua në klubin IFK VärnamoSuperettan. Në sezonin 2014, Ahmed u kthye në klubin Dalkurd.