Ahuillé

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ahuillé
Komunë
noform
Pamje nga Ahuillé
Vendndodhja
Ahuillé is located in Franca
Ahuillé
Ahuillé
48°01′14″V 0°52′10″P / 48.0206°V 0.8694°P / 48.0206; -0.8694Koordinatat: 48°01′14″V 0°52′10″P / 48.0206°V 0.8694°P / 48.0206; -0.8694
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Mayenne
Qarku Arrondissement Laval
Kantoni Saint-Berthevin
Ndërbashkësia Laval Agglomération
Kryetari Pierre-Marie Ledauphin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.97 km2
Lartësia 85 m (m.n.d.)
Popullsia 1804 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 53940
INSEE 53001


Ahuillé është një komunëFrancë. Ahuillé bën pjesë në departamentin Mayennerajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 1804 banorë (regjistrimi 2009) dhe sipërfaqe prej 28.97 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]