Aigneville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aigneville
Komunë
Vendndodhja
Aigneville is located in Franca
Aigneville
Aigneville
50°02′09″V 1°37′03″L / 50.0358°V 1.6175°L / 50.0358; 1.6175Koordinatat: 50°02′09″V 1°37′03″L / 50.0358°V 1.6175°L / 50.0358; 1.6175
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Abbeville
Kantoni Gamaches
Ndërbashkësia Vimeu Industriel
Kryetari Maurice Dieu
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.76 km2
Lartësia 114 m (m.n.d.)
Popullsia 809 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80210
INSEE 80008


Aigneville është një komunëFrancë. Aigneville bën pjesë në departamentin Sommerajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 809 banorë dhe sipërfaqe prej 10.76 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]