Aigrefeuille-sur-Maine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aigrefeuille-sur-Maine
Komunë
noform
Pamje nga Aigrefeuille-sur-Maine
Stema_figura
Vendndodhja
Aigrefeuille-sur-Maine is located in Franca
Aigrefeuille-sur-Maine
Aigrefeuille-sur-Maine
47°04′39″V 1°23′57″P / 47.0775°V 1.3992°P / 47.0775; -1.3992Koordinatat: 47°04′39″V 1°23′57″P / 47.0775°V 1.3992°P / 47.0775; -1.3992
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Loire-Atlantique
Qarku Arrondissement Nantes
Kantoni Aigrefeuille-sur-Maine
Ndërbashkësia La Vallée de Clisson
Kryetari Jean-Yves Templier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.58 km2
Popullsia 3124 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 44140
INSEE 44002


Aigrefeuille-sur-Maine është një komunëFrancë. Aigrefeuille-sur-Maine bën pjesë në departamentin Loire-Atlantiquerajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 3124 banorë (regjistrimi 2009) dhe sipërfaqe prej 14.58 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]