Ailly-sur-Somme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ailly-sur-Somme
Komunë
Vendndodhja
Ailly-sur-Somme is located in Franca
Ailly-sur-Somme
Ailly-sur-Somme
49°55′38″V 2°11′41″L / 49.9272°V 2.1947°L / 49.9272; 2.1947Koordinatat: 49°55′38″V 2°11′41″L / 49.9272°V 2.1947°L / 49.9272; 2.1947
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Amiens
Kantoni Picquigny
Ndërbashkësia [[Communauté de communes à l'Ouest d'Amiens]]
Kryetari Francis Fouquet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.06 km2
Lartësia 19 m (m.n.d.)
Popullsia 3209 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80470
INSEE 80011


Ailly-sur-Somme është një komunëFrancë. Ailly-sur-Somme bën pjesë në departamentin Sommerajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 3209 banorë dhe sipërfaqe prej 15.06 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]