Aincille

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aincille
Komunë
noform
Pamje nga Aincille
Stema_figura
Vendndodhja
Aincille is located in Franca
Aincille
Aincille
43°08′44″V 1°11′38″P / 43.1455°V 1.1938°P / 43.1455; -1.1938Koordinatat: 43°08′44″V 1°11′38″P / 43.1455°V 1.1938°P / 43.1455; -1.1938
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Bayonne
Kantoni Saint-Jean-Pied-de-Port
Ndërbashkësia Garazi-Baïgorri
Kryetari Gilbert Ocafrain
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.26 km2
Lartësia 240 m (m.n.d.)
Popullsia 135 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64220
INSEE 64011


Aincille është një komunëFrancë. Aincille bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 135 banorë dhe sipërfaqe prej 6.26 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]