Aingeray

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aingeray
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Aingeray is located in Franca
Aingeray
Aingeray
48°44′23″V 6°00′09″L / 48.7397°V 6.0025°L / 48.7397; 6.0025Koordinatat: 48°44′23″V 6°00′09″L / 48.7397°V 6.0025°L / 48.7397; 6.0025
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meurthe-et-Moselle
Qarku Arrondissement Toul
Kantoni Toul-Nord
Ndërbashkësia Massif de Haye
Kryetari André Fontaine
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.79 km2
Lartësia 198 m (m.n.d.)
Popullsia 559 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 54 460
INSEE 54 007

Aingeray është një komunëFrancë. Aingeray bën pjesë në departamentin Meurthe-et-Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 559 banorë dhe sipërfaqe prej 12.79 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]