Ainharp

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ainharp
Komunë
noform
Pamje nga Ainharp
Vendndodhja
Ainharp is located in Franca
Ainharp
Ainharp
43°15′41″V 0°55′45″P / 43.2614°V 0.9292°P / 43.2614; -0.9292Koordinatat: 43°15′41″V 0°55′45″P / 43.2614°V 0.9292°P / 43.2614; -0.9292
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Oloron-Sainte-Marie
Kantoni Mauléon-Licharre
Ndërbashkësia Soule-Xiberoa
Kryetari Jean-Pierre Arhanchiague
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.07 km2
Lartësia 199 m (m.n.d.)
Popullsia 147 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64130
INSEE 64012

Ainharp është një komunëFrancë. Ainharp bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 147 banorë dhe sipërfaqe prej 14.07 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Ainharp – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale