Ainhice-Mongelos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ainhice-Mongelos
Komunë
noform
Pamje nga Ainhice-Mongelos
Vendndodhja
Ainhice-Mongelos is located in Franca
Ainhice-Mongelos
Ainhice-Mongelos
43°12′22″V 1°09′15″P / 43.2061°V 1.1542°P / 43.2061; -1.1542Koordinatat: 43°12′22″V 1°09′15″P / 43.2061°V 1.1542°P / 43.2061; -1.1542
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Bayonne
Kantoni Saint-Jean-Pied-de-Port
Ndërbashkësia Garazi-Baïgorri
Kryetari Jean-Pierre Irigoin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.3 km2
Lartësia 242 m (m.n.d.)
Popullsia 161 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64220
INSEE 64013

Ainhice-Mongelos është një komunëFrancë. Ainhice-Mongelos bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 161 banorë dhe sipërfaqe prej 10.3 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]