Ainhoa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ainhoa
Komunë
noform
Pamje nga Ainhoa
Stema_figura
Vendndodhja
Ainhoa is located in Franca
Ainhoa
Ainhoa
43°18′26″V 1°29′51″P / 43.3072°V 1.4975°P / 43.3072; -1.4975Koordinatat: 43°18′26″V 1°29′51″P / 43.3072°V 1.4975°P / 43.3072; -1.4975
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Bayonne
Kantoni Espelette
Ndërbashkësia Sud Pays Basque
Kryetari Michel Ibarlucia
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.19 km2
Lartësia 120 m (m.n.d.)
Popullsia 683 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64250
INSEE 64014

Ainhoa është një komunëFrancë. Ainhoa bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 683 banorë dhe sipërfaqe prej 16.19 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]