Airaines

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Airaines
Komunë
Vendndodhja
Airaines is located in Franca
Airaines
Airaines
49°57′57″V 1°56′39″L / 49.9658°V 1.9442°L / 49.9658; 1.9442Koordinatat: 49°57′57″V 1°56′39″L / 49.9658°V 1.9442°L / 49.9658; 1.9442
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Amiens
Kantoni Molliens-Dreuil
Ndërbashkësia [[Communauté de communes du Sud-Ouest Amiénois]]
Kryetari Jean-Luc Lefebvre
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.88 km2
Lartësia 49 m (m.n.d.)
Popullsia 2116 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80270
INSEE 80013

Airaines është një komunëFrancë. Airaines bën pjesë në departamentin Sommerajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 2116 banorë dhe sipërfaqe prej 24.88 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]