Airolo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Airolo
Kantoni Kantoni Ticino
Sipërfaqja 94.37 km2 km²
Popullsia 1,556
Dendësia 16/km2 ban/km²


Airolo është një komunëkantonin TicinoZvicrës.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Airolo – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]