Lugano

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Lugano
Emblema Vendndodhja
Qendra e qytetit
Statistika
Popullsia
-dendësia
3 banorë
/km² banorë/km²
Sipërfaqja km²
Administrata
Shteti Zvicër
Qarku
Adresa e kuvendit rruga nr.
Kodi postal
Prefiksi telefonik
Faqe zyrtare {{{faqezyrtareekuvendit}}}
Politika
Kryetar
Partia udhëheqëse

Lugano është qytet në Zvicër.

Gjeografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Historia[redakto | redakto tekstin burimor]

Ekonomia[redakto | redakto tekstin burimor]

Arsimi dhe kultura[redakto | redakto tekstin burimor]

Sporti[redakto | redakto tekstin burimor]

Ngjarjet[redakto | redakto tekstin burimor]

Transporti[redakto | redakto tekstin burimor]

Turizmi[redakto | redakto tekstin burimor]

Shih edhe[redakto | redakto tekstin burimor]

Liqeni Lugano

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]