Aixe-sur-Vienne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aixe-sur-Vienne
Komunë
noform
Pamje nga Aixe-sur-Vienne
Stema_figura
Vendndodhja
Aixe-sur-Vienne is located in Franca
Aixe-sur-Vienne
Aixe-sur-Vienne
45°47′50″V 1°08′12″L / 45.7972°V 1.1367°L / 45.7972; 1.1367Koordinatat: 45°47′50″V 1°08′12″L / 45.7972°V 1.1367°L / 45.7972; 1.1367
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Haute-Vienne
Qarku Arrondissement Limoges
Kantoni Aixe-sur-Vienne
Ndërbashkësia Val de Vienne
Kryetari Daniel Nouaille
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.85 km2
Popullsia 5646 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 87700
INSEE 87001


Aixe-sur-Vienne është një komunëFrancë. Aixe-sur-Vienne bën pjesë në departamentin Haute-Viennerajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 5646 banorë dhe sipërfaqe prej 22.85 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]