Aizecourt-le-Haut

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aizecourt-le-Haut
Komunë
Vendndodhja
Aizecourt-le-Haut is located in Franca
Aizecourt-le-Haut
Aizecourt-le-Haut
49°57′51″V 2°59′03″L / 49.9642°V 2.9842°L / 49.9642; 2.9842Koordinatat: 49°57′51″V 2°59′03″L / 49.9642°V 2.9842°L / 49.9642; 2.9842
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Péronne
Kantoni Péronne
Ndërbashkësia [[Communauté de communes de la Haute Somme]]
Kryetari Jean-Marie Deleau
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.65 km2
Lartësia 120 m (m.n.d.)
Popullsia 95 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80200
INSEE 80015


Aizecourt-le-Haut është një komunëFrancë. Aizecourt-le-Haut bën pjesë në departamentin Sommerajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 95 banorë dhe sipërfaqe prej 3.65 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]