Aizenay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aizenay
Komunë
noform
Pamje nga Aizenay
Stema_figura
Vendndodhja
Aizenay is located in Franca
Aizenay
Aizenay
46°44′24″V 1°36′30″P / 46.74°V 1.6083°P / 46.74; -1.6083Koordinatat: 46°44′24″V 1°36′30″P / 46.74°V 1.6083°P / 46.74; -1.6083
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Vendée
Qarku Arrondissement La Roche-sur-Yon
Kantoni Le Poiré-sur-Vie
Ndërbashkësia Vie et Boulogne
Kryetari Bernard Perrin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 81.06 km2
Lartësia 62 m (m.n.d.)
Popullsia 7457 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 85190
INSEE 85003

Aizenay është një komunëFrancë. Aizenay bën pjesë në departamentin Vendéerajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 7457 banorë dhe sipërfaqe prej 81.06 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aizenay – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale