Ajoncourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ajoncourt
Komunë
noform
Pamje nga Ajoncourt
Stema_figura
Vendndodhja
Ajoncourt is located in Franca
Ajoncourt
Ajoncourt
48°50′45″V 6°17′25″L / 48.8458°V 6.2903°L / 48.8458; 6.2903Koordinatat: 48°50′45″V 6°17′25″L / 48.8458°V 6.2903°L / 48.8458; 6.2903
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle
Qarku Arrondissement Château-Salins
Kantoni Delme
Ndërbashkësia Saulnois
Kryetari Pascal Jacques
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.5 km2
Lartësia 195 m (m.n.d.)
Popullsia 96 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 57590
INSEE 57009


Ajoncourt është një komunëFrancë. Ajoncourt bën pjesë në departamentin Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 96 banorë dhe sipërfaqe prej 3.5 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]