Akane Saito

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Akane Saito
Të dhënat personale
Emri i plotëAkane Saito
Data e lindjes (1993-01-12) 12 Janar, 1993 (28 vjeç)
Vendi i lindjesSaitama, Japonia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
????–2011TEPCO Mareeze
2011–2014Urawa Reds
2015–AC Nagano Parceiro
Ekipi kombëtar
2011Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Akane Saito (齊藤 あかね Saitō Akane?, lindur më 12 Janar 1993) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2011 1 0
Gjithsej 1 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 2011 Japan Football Association(japonisht)