Akemi Noda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Akemi Noda
Të dhënat personale
Emri i plotëAkemi Noda
Data e lindjes (1969-10-13) 13 Tetor, 1969 (51 vjeç)
Vendi i lindjesTokyo, Japonia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1982–1994Yomiuri-Seiyu Beleza92(69)
1995–1996Takarazuka Bunnys35(6)
Ekipi kombëtar
1984–1996Japonia76(24)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Akemi Noda (野田 朱美 Noda Akemi?, lindur më 13 Tetor 1969) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 76 ndeshje dhe ka shënuar 24 gola.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1984 1 0
1985 0 0
1986 12 2
1987 4 0
1988 3 0
1989 7 1
1990 7 2
1991 13 7
1992 0 0
1993 4 0
1994 6 3
1995 9 8
1996 10 1
Gjithsej 76 24

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]