Akihiro Ienaga

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Akihiro Ienaga
Të dhënat personale
Emri i plotëAkihiro Ienaga
Data e lindjes (1986-06-13) 13 Qershor, 1986 (34 vjeç)
Vendi i lindjesKyoto, Japoni
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualOmiya Ardija
Numri41
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2004–2007Gamba Osaka
2008–2009Oita Trinita
2010Cerezo Osaka
2011–2013Mallorca
2012Ulsan Hyundai
2012–2013Gamba Osaka
2014–Omiya Ardija
Ekipi kombëtar
2007–2011Japonia3(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Akihiro Ienaga (lindur më 13 Qershor 1986) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 3 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2007 1 0
2008 0 0
2009 0 0
2010 0 0
2011 2 0
Gjithsej 3 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]