Akihiro Nagashima

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Akihiro Nagashima
Të dhënat personale
Emri i plotëAkihiro Nagashima
Data e lindjes (1964-04-09) 9 Prill, 1964 (57 vjeç)
Vendi i lindjesKobe, Japoni
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1983–1993Gamba Osaka
1994–1995Shimizu S-Pulse
1995–2000Vissel Kobe
Ekipi kombëtar
1990–1991Japonia4(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Akihiro Nagashima (lindur më 9 Prill 1964) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 4 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1990 3 0
1991 1 0
Gjithsej 4 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]