Akiko Niwata

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Akiko Niwata
Të dhënat personale
Emri i plotëAkiko Niwata
Data e lindjes (1984-09-12) 12 Shtator, 1984 (35 vjeç)
Vendi i lindjesOsaka, Japonia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2000–2006Speranza FC Takatsuki
2007–2012Urawa Reds
Ekipi kombëtar
2003Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Akiko Niwata (庭田 亜樹子 Niwata Akiko?, lindur më 12 Shtator 1984) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2003 1 0
Gjithsej 1 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]