Akira Kitaguchi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Akira Kitaguchi
Të dhënat personale
Emri i plotëAkira Kitaguchi
Data e lindjes (1935-03-08) 8 Mars, 1935 (86 vjeç)
Vendi i lindjesOsaka, Japoni
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1957–1966Mitsubishi Motors
Ekipi kombëtar
1958–1959Japonia10(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Akira Kitaguchi (lindur më 8 Mars 1935) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 10 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1958 3 1
1959 7 0
Gjithsej 10 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]